Права та обов’язки читачів

1. Читачі мають право:

– отримувати у тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементі та в читальному залі
– користуватися всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування
– брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що їх проводить бібліотека
2. Перед записом у бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов’язання їх виконання підписом на читацькому формулярі.

3. Художня література видається у кількості не більше трьох примірників строком на 15 днів.

4. Рідкісні та цінні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші додаткові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту видаються лише в читальному залі.

5. Бібліотекар має право продовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.

6. Читач розписується у читацькому формулярі за кожний одержаний примірник, що засвідчує факт видачі читачу літератури.

7. Читачі зобов’язані дбайливо ставитися до книжок, одержаних із фондів бібліотеки, повертаючи їх у встановлені терміни, не робити в них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виймати картки із каталогів та картотек, не порушувати розстановку фондів з відкритим доступом.

8. При отриманні літератури читач має ретельно передивитися її, і якщо виявить якісь дефекти – повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на виданні відповідні службові позначки.

9. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останній.

10. Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

11. Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду або завдали їм непоправно шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними бібліотекою рівноцінними. Грошова компенсація встановлюється по ринкових цінах, що діють на день розрахунку.

12. На час літніх канікул учні повинні повернути до бібліотеки книжки та інші отримані матеріали.

13. На початку кожного навчального року читач повинен перереєструватися.

14. Читачі, що закінчують школу, повинні повністю розрахуватися з бібліотекою та підписати обхідний лист.

15. Читачі повинні дотримуватися тиші в читальному залі бібліотеки.

16. За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися всіма пунктами видачі літератури на термін, що визначається адміністрацією бібліотеки.