З нагоди Міжнародного дня прав людини в Вараській ЗОШ №4 на базі бібліотеки було проведено ряд  заходів. Під гаслом “Час. Закон. Молодь” функціонує тематична книжкова виставка. Для учнів старших класів проведено бібліотечний урок права “У юристи я б пішов…”,  молодші школярі взяли участь в вікторині “Правовий Букварик” та уроках гарної поведінки “Поспішаймо творити добро!”

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Дитя моє, права дитини
Ти мусиш вивчати сумлінно.
Це так потрібно в наші дні:
Коли з тобою справедливо
Вчиняють, а коли і ні.
То ж прочитай, завчи напам’ять,
Порадь і друзям прочитать,
Хай прочитають тато й мама,
Закони всім потрібно знань!
                                       І. Жиленко

Загальну декларацію прав людини Генеральна Асамблея ООН прийняла в 1948 році. Акцент був спрямований на проголошення права особистості, цивільні і політичні свободи.

Ключові положення Декларації прав людини взяті за основу і нашою державою. За дотриманням усіх прав і свобод спостерігає Верховний комісар ООН з прав людини. Всі порушення, спрямовані проти особистості, караються відповідно до прийнятих законів.

З моменту здобуття незалежності й Україна взяла на себе турботу про своїх громадян. Це означає, що на самому вищому рівні повинні поважати права людини, захищати і забезпечувати їх додержання. Ні про яке обмеження прав громадянина не може бути й мови, оскільки це дискредитує державу в очах світової спільноти. Тому в Україні, як і в будь-який іншій країні, намагаються дотримуватися норм в цьому питанні.