Безпека дитини в Інтернеті

Мами і тата повинні вести діалог зі своїми дітьми, вони повинні бути впевнені, що їх дитина знає, як залишатися в безпеці в Інтернеті.

Психологи радять батькам дружити з дітьми в соцмережах, щоб бачити їх сторінки. Додаватися в групи, якими цікавиться дитина, ходити за її лінками, намагатися дивитися відео, кіно, слухати музику, читати, те, що її цікавить. Тобто жити разом із дитиною та інтересами дитини не лише у реальному, а також і у віртуальному світі.

Рекомендації батькам!

– приділяти більше уваги психологічному стану дитини;
– перевіряти, чи не пошкоджене тіло дитини. Якщо таке є, з’ясовувати обставини, за яких з’явилися пошкодження;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– перевіряти аккаунти дитини в соцмережах та групи, до яких входить аккаунт. Звернути увагу на приватні чати;
– намагатися змістовно зайняти вільний час дитини;
– контролювати, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію “батьківський контроль” на всіх гаджетах дитини.
“Однозначно треба контролювати дітей в інтернеті. Часто батьки хвилюються, що вони втручаються в приватне життя дітей. Але поки діти неповнолітні, відповідальність за них несуть саме батьки. Варто старатися, щоби батьківський контроль був не надто жорстким і нав’язливим. Чим менше батьки моралізують, тим більше діти будуть їм довіряти”.

“Підліткам в силу особливостей психіки дуже цікаві квести, флешмоби, програми, ігри, експерименти. Коли вони бачать щось нове, раніше невідоме, то цікавляться, підхоплюють і втягуються в дію. Підлітками найлегше маніпулювати, оскільки вони хочуть самостверджуватися, – нагадує батькам психолог. – Тому варто забезпечити дитині таку можливість і такі дії”.

Правила  для дітей !

1. Нікому не надавати жодної особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.

2. При отриманні інформації, яка примушує почуватися некомфортно, одразу треба розповісти батькам або вчителю (батьки повинні знати всіх, з ким дитина спілкується в Інтернеті).

3. Не варто погоджуватись на зустріч із тими людьми, з якими познайомилися в Інтернеті, без попередньої згоди батьків (якщо зустріч запланована, то це має бути людне місце і бажана присутність кого-небудь з батьків).

4. Ніколи не надсилайте свої фото людині, з якою ви познайомилися через Інтернет, не порадившись із батьками.

5. Не відповідайте на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

6. Не виконуй жодних доручень незнайомої тобі людини, з якою ти познайомився в соцмережах!

7. Заздалегідь обговоріть із батьками правила роботи в Інтернеті: час і сфери відвідування.